Bizden Haberler

Bebek bezi Nedir?

by admin

bebekbezi
Bebek bezinde bezin boyutu sızdırmazlık konusunda en önemli etkendir. Her bebeğin kilo ve boyu farklı olduğundan bebeğin vücut yapısı dikkate alarak bebek bezi tercihinde bulunmak gerekmektedir.

Bebek bezinde bezin boyutu sızdırmazlık konusunda en önemli etkendir. Her bebegin kilo ve boyu farklı olduğundan bebeğin vücut yapısı dikkate alarak bebek bezi tercihinde bulunmak gerekmektedir. Bebek Bezinin kalitesi sıvı miktarı, emici özelliği dikkate alınarak tercih edilmesi gerekmektedir. Yoksa bebeklerde pişik gibi can sıkıcı durumlarla karşı karşıya kalınmaktadır. Yanlış seçim büyük beden Bebek Bezlerin de bazen sızdırma yapabilmektedir. Bebeğin vücuduna uyumsuz bezler de boşluk alanlarından sızdırma gerçekleşmektedir.

Bebek Bezi Nasıl Seçilmelidir?

Bebek Bezi, bebeğin göbek deliğinden az aşağıda olacak şekil de, poposunu tamamen kaplamalı ve bu şekilde bağlanmalıdır. Bebek bezinin kalitesi dikkate alınarak bez tercihin de bulunabilirsiniz. Bebek Bezinin bebeğin bacak bölgesini ve poposunu tam sarmasına dikkat edilmelidir. Bez taktıktan sonra parmağınızla popo kısımlarında ki bariyerleri kontrol ederek bezin bebeğin poposuna tam oturmasını sağlamalıyız. Bebek Bezi’nin sızdırmasının nedenlerinden biri olan kenar bariyerleri içe dönük olması bebeğiniz için hem rahatsız edici olabilir hem de sızdırmaya neden olabilecek belli başlı sebeplerden biri olarak görülür. Tercih edilen bebek bezinin bebeğin üzerine ve hareketine uyumlu esnek yapılı bir bez olmasına dikkat edilmesi gereklidir.

bebek bezi kullanma talimatı

Bebeğinizin gelişimi göz önüne alarak tercih edilen bebek bezlerin de sızdırma şikâyetleri minimum seviyelere inecektir. Sık Sık bezi değiştirmek çözüm olmayabilir ve bezi sık sık değiştirilen bebeklerin cildinde kızarıklıklar gibi sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Bebeklerin uyku düzeni içinde önemli bir payı olan Bebek bezi tercihinde geceleri altı kuru olan bebeklerin daha huzurlu uyudukları, gün içindeki enerjilerinin de altı ıslak olan ve bezinin emiciliği kötü olan bebeklere ise daha enerjik ve gelişimleri daha olumlu olduğu belirlenmiştir.

Parfümlü Bebek Bezleri tercih etmeli miyim?

Bebek bezlerin de kullanılan parfüm hoşumuza gidebilir ama bebeğin idrarı ile birleştiğinde ortaya rahatsız edici kötü bir koku çıkabilmektedir. Rahatsız edici bu koku ileride bebeğin sağlığı için risk taşıyor olabilir. Bez tercihini yaparken bezin yüzeyinde kullanılan kumaşına, pamuklu özelliği olup olmamasına, emici özelliğine ve emici tabakasına, kalınlığına ve inceliğine, esnek yapısına, bel kısmı bantlarına, dokusuna ve bariyerlerine dikkat etmelidir. Bebeğinizin sağlığı için yukarıda yazılan bu özellikleri bebek bezi seçimin de göz önünde bulundurmalısınız.

admin

admin