Ürünlerimiz /Our products

My Cloud M beden Hasta Bezi

MyCloud,MyCloud Hasta Bezi

Mycloud Hasta bezi

Cildin kuru kalmasını sağlayan, nefes alabilen yumuşak doku: Cildin uzun süre kuru kalmasını ve cilt sağlığını korumaya yardımcı olan, tamamen nefes alabilen yan yüzeyleri ve pamuksu yumuşaklıktaki tekstil dış yüzeyi sayesinde gün boyu üstün konfor sunar ve bulutların üzerindeymiş gibi rahat hissettirir.

 

Ekstra kuruluk ve sağlıklı bir cilt için sıvıyı hızla emen çift katlı emici tabaka

 

Çift katlı süper emici tabaka: Sıvıyı hızla emerek cildin kuru ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

 

mycloud hasta bezi detay

 

Cilt sağlığı ve konforu için sıvıyı hızla emen özel emici tabaka

 

Yeni esnek bel bandı bezin sırt-bel bölgesine sıkı ve güvenli bir şekilde oturmasını sağlar.

 

Defalarca açılıp kapanabilen cırt bantlar

 

Bezin kolayca ve güvenli bir şekilde bağlanmasını sağlayan cırt bantlar, gerektiğinde açılıp yeniden kapanabilmektedir.

 

MY CLOUD HASTA BEZI 1536x1030 px

 

Vücudu sıkıca saran ve üstün konfor sağlayan özel anatomik tasarım

 

Dermatolojik olarak test edilmiştir. Daha fazla konfor sunmak üzere yumuşak ve cilde dosttur.

 

Bez değişim zamannı kolayca takip etmek için ıslaklık göstergesi

 

Bez değişim zamanını kolayca takip etmek için ıslaklık göstergesi: Bez sıvı ile doldukça ıslaklık göstergesi renk değiştirerek değişim zamanını belirlemeye yardımcı olur.

 

Yatağa Bağımlı Hastanın Bezi Nasıl Değiştirilir?

 

Evde yatalak ve idrarını tutamayan sevdiğiniz bir kişiye bakıyorsanız, kendinizi yetişkin bezini değiştirmek zorunda bulabilirsiniz. Hasta bezini uygun şekilde değiştirmek, cildin temiz kalmasına ve enfeksiyon ve perineal dermatitten (diğer bir deyişle bebek bezi döküntüsü) korunmasına yardımcı olduğundan önemlidir.

İdrar ve dışkıya uzun süre maruz kalmak cilde zarar vererek doku bozulmasına neden olabilir ve dekübit ülserlerinin (yatak yaraları) oluşumuna neden olabilir. Cildi temiz ve enfeksiyonsuz tutmanın ötesinde, uygun şekilde takılmış bir yetişkin bezi tedavisi zor bu yaralara neden olan ciltte tahrişi en aza indirmeye yardımcı olur.

Bir yetişkin hasta bezini ilk kez değiştirmek tuhaf ve göz korkutucu görünebilir, ancak süreci sizin ve sevdikleriniz için kolaylaştıracak adımlar vardır.

 

Hasta bezi değiştirme

 

Sevdiğiniz birinin bezini değiştirmekten sorumlu olan sizseniz, gerekli tüm malzemeleri yatağın yakınında bulundurun. Bunlar:

 1. Tek kullanımlık tıbbi eldivenler
 2. Temiz bir yetişkin bezi
 3. Plastik bir market poşeti
 4. Bebek mendilleri veya ıslak mendiller gibi önceden nemlendirilmiş mendiller (veya alternatif olarak tek kullanımlık bezlerle cilt temizleyici)
 5. Cilt koruyucu bariyer krem

Bu sarf malzemelerinin yalnızca hasta bezi değiştirmeye ayrıldığından emin olun. Örneğin bariyer kremi paylaşmamak önemlidir. Üstelik, tüm malzemelerinizi tek bir yerde saklarsanız, yanlışlıkla mendil veya cilt kreminizin bitmesi daha az olasıdır.

Halihazırda yoksa bir hastane yatağı kiralamayı veya satın almayı düşünün. Yatalak bir kişiye bakmayı kolaylaştırır ve aynı zamanda kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayabilir.

 

Hasta bezinde dikkat edilecekler 

 

Cildin bütünlüğünü korumak için yetişkin bezlerini kirlendikleri anda değiştirmeniz gerekir. Hasta bezlerini düzenli olarak kontrol etmek için her türlü çaba gösterilmelidir.

Yetişkin hasta bezini değiştirmek tek bir kişi tarafından yapılabilir, ancak size yardımcı olacak birinin olması (özellikle sevilen kişi büyükse veya siz küçükseniz) çok daha kolay hale getirir. Bununla birlikte, genellikle bunu kendiniz yapmak için biraz pratik yapmanız yeterlidir.

 

MY CLOUD yeniBANNER

 

Yetişkin bezini değiştirmek için:

 

 1. Ellerinizi sabun ve ılık suyla iyice yıkayın.
 2. Bir çift tıbbi eldiven giyin.
 3. Yatak ayarlanabilirse, tüm yatağı rahat bir yüksekliğe, kalçanızdan biraz daha aşağıya kaldırın.
 4. Kirli hasta bezinin sizden  uzak tarafını kalçalarının altına sıkıştırarak açın.
 5. Bir el kalçada ve diğer omuzda, sevdiğiniz kişiyi kendinizden uzağa yan tarafına doğru çevirin.
 6. Hasta bezini kalçanın yeterince altına sıkıştırdıysanız, altından bezi çekebilmelisiniz.
 7. Kirli hasta bezini, herhangi bir dağınıklığı önlemek için çıkarırken içe doğru yuvarlayın.
 8. Kirli hasta bezini plastik bir alışveriş poşetine koyun (ancak poşeti henüz tam olarak kapatmayın).
 9. Nemli mendilleri kullanarak hem ön hem de arka hasta bezi bölgesini iyice temizleyin. Cilde çok sert bastırmaktan veya ovalamaktan kaçının. Ulaşamadığınız alanları temizlemek için sevdiğiniz kişiyi sırtına veya yanına yatırmanız gerekebilir.
 10. Kullanılmış mendilleri alışveriş poşetine koyun.
 11. Sevdiğiniz hala yanındayken, yatak yaralarını kontrol edin. Bunu günlük yapmak ve erken belirti geliştiğinde uygun şekilde tedavi etmek için önemlidir ..
 12. Cildi nemlendirmek ve korumak için koruyucu krem uygulayın.
 13. Hastanızın cildi kuruduğunda, yeni bir hasta bezi açın ve sizden en uzak tarafını kalçanızın altına sokun. Altındaki çarşafları da düzleştirerek hasta bezinin geri kalanını düzleştirin ve yatağa yerleştirin.
 14. Hastanızı bezin üzerine kendinize doğru döndürün.
 15. Bezi bacaklarının arasına çekin.
 16. Tüm kırışıklıkları giderin ve şeritleri sıkıştırın. Tam oturması için, üst çıkıntıları aşağı bakacak ve alt çıkıntılar yukarı bakacak şekilde yapıştırın.
 17. Tek kullanımlık eldivenleri çıkarın ve alışveriş poşetine koyun. Açıklığı düğümleyin ve atın.
 18. Ellerinizi iyice yıkayın ve kurulayın.
 19. Yatağı istenen yüksekliğe ve konuma getirin.

Ayrılmadan önce, sevdiklerinizin yatakta doğru şekilde konumlandığını kontrol edin. Bu, onları düzenli olarak hareket ettirmeyi içerir, böylece bir kalçaya veya vücudun başka bir bölümüne çok uzun süre basınç uygulanmaz.

Cildi temiz tutarak, vücut pozisyonunu her iki saatte bir ayarlayarak ve yatak çarşaflarını temiz ve pürüzsüz tutarak, yatak yaralarını önleyebilir ve hem kendiniz hem de sevdikleriniz için hayatı kolaylaştırabilirsiniz